Yer: BlogDeri hastalıkları>Yazı Detayı
Ayak Mantarı Tedavisi, Ayak Mantarı Nasıl Geçer
7 sene oldu Deri hastalıkları Yorum Ekle ⁄ 3.611 views+
Tumblr Yayınla

Ayak Mantarı Tedavisi, Ayak Mantarı Nasıl Geçer
Ayak mantarı tedavisi en zor olan mantar çeşididir. Genel özellikleri ile ayakta ortaya çıkan ve bazı durumlar dışında ağrılı olmayan bir mantar hastalığıdır. Son derece kaşıntılı ve rahatsız edici etkilere sahiptir. Bulaşıcıdır!
Genel etkileri ise;

Ayak derisinin bazı kısımlarının dökülmesine neden olurlar. Aşırı kaşıntıya paralel olarak derinin üst kısımlarının tahriş olmasına neden olurlar. Bu sebepten ayak mantarlarının düzenli olarak tedavi edilmesi gerekmektedir.

Ayak mantarlarının bulaşması ise başka insanlara ait olan ayakkabı, terlik, havlu, çorap gibi eşyaların kullanılması ile bulaşır. İlk dönemlerde varlığını hissetmek mümkün olmayacaktır. Daha sonraları kaşıntı ile kendisini ortaya çıkarırlar.

Ayak mantarları bazı durumlarda bitkisel uygulamalar yardımıyla tedavi edilebilmektedir. Bunların da ötesinde mantar tedavisi için bir doktora görünmeniz size yardımcı olması açısından yeterli olacaktır. Doktor gerekirse bu konuda sizi sıkıntıya sokmamak için ilaç tedavisine başlayabilir. Yada kremler yardımıyla tedaviye devam edebilir.

Mantar konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise kesinlikle bulaşıcı olduğu ve şiddetle müdahale edilmesi gerektiğidir.
ayakta deri dökülmesi neden, ayakda deri dökülmesi, ayak mantar tedavisi, ayak mantar, ayaktaki deri dökülmesi, ayak derisinin dökülmesi, ayak derisi dökülmesi, ayak çıkıkları, genel mantar tedavisi, ayakta mantar i̇laci

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?


Son Yorumlar