Yer: BlogGenel, Haber>Yazı Detayı
Baş Ağrısı için Bitkisel Çözümler – Doğal Tedavi Yöntemleri
7 sene oldu Genel, Haber Yorum Ekle ⁄ 2.957 views+
Tumblr Yayınla

Baş Ağrısı için Bitkisel Çözümler – Doğal Tedavi Yöntemleri
Baş ağrısı nedir? Baş ağrısının sebepleri nelerdir? Başım neden ağrıyor? Baş ağrısı nedir? Baş ağrısının sebepleri nedenleri nelerdir? Başım neden ağrıyor? Baş ağrısı tedavisinde kullanılan şifalı bitkiler nelerdir? Evde kolayca hazırlanabilecek, bitkisel ve doğal baş ağrısı ilaçları nelerdir? Baş ağrısına karşı ne yapmalıyım? Ahmet Maranki baş ağrılarına karşı ne tavsiye ediyor? BAŞ AĞRISI için PROF.DR. AHMET MARANKİ Tavsiyeli Bitkisel Çözümler…

Baş ağrısının birçok nedeni vardır. Beyne fazla kan hücumu, sinüzit, nezle, grip, bademcik, yüksek tansiyon, düşük tansiyon, kabızlık, göz bozukluğu, şeker hastalığı, dolaşım bozukluğu, karaciğer ve safra rahatsızlığı, solunum yetersizliği, tifo, verem, menenjit, aşırı üzüntü baş ağrısına neden olabilir.

Baş Ağrısı için Kullanılan doğal BİTKİSEL FORMÜLLER nelerdir?

* Hanımların adet günlerinde görülen baş ağrıları için, 1 çay bardağı sıcak suya, 1 kahve kaşığı civanperçemi otu konulup, 10 dakika demlenip süzülür. Ve günde 2 çay bardağı içilir.

* Baş ağrısına karşı Lavanta, papatya, kekik, karabaş otu gibi bitkiler, 1 çay bardağı sıcak suya, 1 kahve kaşığı koyup 5 dakika demlenip süzülür. Bu karışımdan günde 2-4 bardak içilir.

* Migren için, 2 su bardağı kaynar su içine birer tatlı kaşığı hafif ezilmiş fesleğen, defne ve oğul otu konularak 15 dakika demlenir. Günde 2-3 bardak içilir. Bu karışımın içilmesine düzenli olarak en az 1 ay devam edilirse, zamanla migrene şifa olur.

Baş Ağrısı için Bitkisel Çözümler

* Baş ağrısından kurtulmak için 1 Bardak kaynar suya, yarım çay kaşığı toz zencefil konur, 10 dakika bekletilip, günde 3 bardak içilir.

* Baş ağrısından kurtulmak için 1 Bardak kaynar suya, 4-10 gram oğul otu konur. 10 dakika bekletilip günde 3 bardak içilir.

* Baş ağrısından kurtulmak için 1 Bardak kaynar suya, 2 gram papatya konur, 10 dakika bekletilir günde 2 bardak içilir.

* Baş ağrısından kurtulmak için 20 gram ıhlamur, 40 gram kedi otu kökü, 20 gram lavanta çiçeği, 20 gram oğul otu yaprağı karıştırılıp, 1 bardak kaynar suya 5-10 gram konur. 10 dakika bekletilip, günde 2-3 fincan içilir

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?


Son Yorumlar