Yer: BlogCinsel Yaşam, Şifalı Bitkiler>Yazı Detayı
Cinsel gücü artıran gıdalar! Cinsel gücü artıran besinler
8 sene oldu Cinsel Yaşam, Şifalı Bitkiler 1 Yorum ⁄ 3.652 views+
Tumblr Yayınla

Cinsel gücü artıran gıdalar! Cinsel gücü artıran besinler
Fox TV’de sağlık ve yemek programı yapıyorum. Bu haftaki konumuz, cinsel gücü artıran yiyeceklerdi. Tahmi- nimden fazla ilgi gördüğü için burada da aynı konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Birazdan vereceğim tarifler ya da yiyecekler hem kadınlar hem de erkekler için aynı özelliği gösterir. Afrodizyak gıdaların cinselliği tetikleyen hormonlar üzerinde etkisi var. İşe, aşağıdaki sorulara cevap vererek başlayalım.

1-Egzersiz yapmak cinsel gücü artırır mı? Egzersiz yapmak, doğadaki en büyük afrodizyaktır diyebilirim çünkü hafif olarak yapılan egzersizlerden sonra bacaklardaki damarlar genişler ve kan dolaşımı hızlanır.
2-Alkol cinsel gücü azaltır mı? Sürekli alkol tüketimi, cinsel hayatımızın en büyük düşmanıdır. Alkol vücutta fazla yağlanmaya sebep olur bu da beraberinde birçok sorun getireceği gibi cinsel hayatı da kötü etkiler.
3-Stres cinselliği etkiler mi? Stresli bir günün ardından vücüttaki bazı hormonların daha çok çalışması yüzünden damarlarda büzüşme olur ve kan dolaşımı azalır. Buna bağlı olarak cinsel isteksizlik meydana gelir. Akşam eve gelirken işi, iş yerinde bırakıp, kafanıza bir şey takmamaya çalışın.
4-Sigara cinsel gücü azaltır mı? Sigaranın içindeki birçok kimyasal madde, kan dolaşımını yavaşlatır. Özellikle cinsel organlardaki kan dolaşımının yavaşlamasından dolayı bu bölgelerde duyarlılık azalır.
5-Uykusuzluk da stresi tetiklediği için cinsel gücü azaltır.

Hepimizin derdi aynı

Egzersiz yapmaya zaman bulamıyoruz, şehrin bütün stresini üzerimizde taşıyoruz, alkol ve sigara kullanıyoruz. Dolayısıyla cinsel hayatımız da olumsuz yönde etkileniyor. Ancak beslenme programınıza katacağınız birkaç gıda cinsel hayatınızı renklendirebilir.
Tarçın, cinsel gücü artırır ve vücudu dengeye sokar. Nane, zahter, zencefil, maydanoz, kişniş, kırmızı biber, kabak çekirdeği, çam fıstığı da afrodizyaktır. Her öğünde birkaçını tüketmeye çalışın.

Özel tarif

Baharatçınıza bir kavanoz kestane balı alıp gidin. İçine 3 kaşık arı sütü, 3 kaşık arı poleni, 3 kaşık çakşır (çok faydalı ve sperm artırcı bir köktür), biraz ginseng, bir avuç da kırık fındık ekletin. Sabahları 1-2 kaşık yiyin.
Özgür Şef
milliyet.com.tr

Toplam 1 tane yorum var, bunların; 1 tanesini ziyaretçiler, 0 tanesini admin yazmış.

 1. Ceviz : 24 Aralık 2013 19:26

  Doğada serbest halde bulunan besinler ya da hazırlanan yiyecekler ile cinsel isteği arttırdığı söylenen ilaçlardan daha fazla randıman almak mümkün hale geliyor.

  Bu konuda yapılan çalışmalar dahilinde erkeklerde cinsel gücü arttıran yiyecekler, içecekler ve besinler; C vitamini hepimizin bildiği üzere önemli vitaminler arasında yer alıyor.

  Soğuk algınlığını iyileştirici etkisi yanında cinsel gücü de arttırıyor ve içinde C vitamini barındıran yiyeceklerden maydanoz ise hem insanı genç tutuyor hem de özellikle erkekler tükettiğinde cinsel iktidarı arttırıyor.

  Bunlar dışında nane, kekik, tarçın, sivri biber muz, ceviz, bal, greyfurt, yumurta, badem, enginar, kereviz erkekler için cinsel gücü arttırıcı yiyecekler arasında yer alıyor.

  Şalgam, Antep fıstığı ve fındık içerdikleri doymamış yağ asitleri ve E vitamininden dolayı afrodizyak olarak kullanılıyor.

  Kadınlarda cinsel güç artırıcı yiyecekler içecekler ve besinler: yapısında bulunan serotonin sayesinde mutluluk da veren çikolata hem şeker hem de kalori miktarının fazla olmasından dolayı cinsel gücü arttıran gıdalar arasında yer alıyor.

  Ayrıca yapılan bir başka çalışmaya göre ekşi ve baharatlı yiyeceklerinde kadınlarda cinsel gücü artırdığı savunuluyor. Bunlar dışında:

  Rezene: Sindirim problemlerine olan faydasının yanında en eski afrodizyaklar arasında yer aldığı için vücudun enerjisini arttırıp cinsel yaşamı da etkiliyor.

  Bitki Çayları: Vücuttaki sıvıların akışını hızlandırdığı için, kan dolaşımını da hızlandırır ve bu durum tutku ve heyecanda da artışa neden oluyor. Bu nedenle bitki çaylarının tüketilmesi cinsel gücü ve cinsel birlikteliğin kalitesini arttırır.

  Ginseng: Binlerce yıldan beri Çin’de ilaç yapımında kullanılan ginseng çayı ve kökü; Hormonal sistemi uyarır, erken yaşlanma sürecini yavaşlatır ve göz ardı edilemeyecek güçler verir. Tüketilmesi ile cinsel gücün arttığı ıspatlanmıştır.

  Limon: C vitamini kaynağı olan limon kadınların tüketmekten zevk aldıkları bir gıdadır. Yemeklerde kullanılan limon tuzu ve limon suyu, cinsel gücün artmasında olumlu etki sağlamaktadır.

  Havyar: Yapısında bulunan çinkodan dolayı erkeklik hormonlarının artmasına olanak sağlar.

  Pekmez: Demir kaynağı olan pekmez tahinle de tüketilmesi ile cinsel gücün artmasında çok faydalı olmaktadır.

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?


Son Yorumlar