Yer: BlogKanserler>Yazı Detayı
Kanserde beslenme nasıl olmalıdır, kanser hastaları nasıl beslenmelidir?
5 sene oldu Kanserler Yorum Ekle ⁄ 4.140 views+
Tumblr Yayınla

Kanserde beslenme nasıl olmalıdır, kanser hastaları nasıl beslenmelidir, kanser hastalarına beslenme önerileri ile tüm bu soruların yanıtlarına yazımızın devamında sizler için yer vermiş bulunmaktayız. Kanser ile beslenme arasında büyük bir ilişki bulunduğundan, kanserden kurtulmak için beslenmeye özen gösterilmesi gerektiği, her uzman hekimin önerilerinden biridir. Kanser sırasında ve sonrasında beslenme önerileri şu şekildedir:

Kanserde beslenme nasıl olmalıdır

Kanserde beslenme nasıl olmalıdır

Kanser hastaları nasıl beslemeli?

Kanser hastalığında beslenme önerileri

Kanser hastalığında kilo kaybı görülmekte ve bunun en önemli sebebi de, enerji ve protein eksikliği olduğundan, kanser hastaları kilo kaybetmemek için protein içerikli gıdaları bolca tüketmelidir.

Aynı zamanda vücut potasyumunu da dengede tutmakta fayda var. Kanser hastalarının yarısından fazlasında tat duyusu değişikliği görülmekte ve bu sebeple de birçok yiyeceğe karşı isteksizlik başlanması da kilo kaybı nedenlerinden biridir.

Kanser hastalığında hem kilo kaybını önlemek hem de hastalığa karşı vücudumuzun savunma mekanizmasını güçlendirmek için sağlıklı ve düzenli beslenmeye özen gösterilmelidir.

Et, balık, tavuk bol bol tüketilmeli, A, C, B12 vitamini ve folik asit, mineraller bakımından zengin beslenilmelidir. Kanser hastalarının yemesi gerekenler arasında aynı zamanda yumurta da yer alıyor. Tam bir protein deposudur.

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?


Son Yorumlar