Yer: BlogHaber>Yazı Detayı
Londra 2012 okçuluk ile başladık. Londra 2012 okçuluk hakkında
7 sene oldu Haber Yorum Ekle ⁄ 2.010 views+
Tumblr Yayınla

Londra 2012 okçuluk ile başladık. Londra 2012 okçuluk hakkında.
Hazırladığı Doodle’lar ile önemli gün ve haftalar ya da önemli organizasyonları kullanıcılarına hatırlatan Google, anasayfasına dünyanın en büyük spor organizasyonu olarak gösterilen olimpiyatlara özel Doodle’lar taşımaya devam ediyor. Dünyada yaklaşık 1 milyar kişinin izlemesi tahmin edilen 2012 Londra Olimpiyatları açılış seremonisi tamamlanırken Google da artık oyunlara konsantre olmaya başladı. 12 Ağustos’ta sona erecek olimpiyat oyunlarında yarışmaların ilk gününde okçuluk müsabakaları yapılacak.

Google da bunun için olimpiyat oyunlarının ilk gününde okçuluk sporuna özel bir Doodle hazırladı. Ülkemizde ise bizi bu dalda milli sporcu Begül Löklüoğlu yarışacak. Anlaşılan Google olimpiyat süresince bu tarz Doodle’lar hazırlamaya devam edecek.

Okçuluk

Londra 2012 okçuluk

Londra 2012 okçuluk

Kökeni insanoğlunun avcılık günlerine dayanan, oku bir yay aracılığıyla hedefe göndermeyi amaçlayan spor dalı. Okçuluk ilk kez 1904 Yaz Olimpiyatları’nda olimpik programa alınmış, 1972’den beri aralıksız olarak programlarda yer almaktadır. Bu branşta ilk dönemlerde Fransa, Belçika ve Büyük Britanya söz sahibiyken, daha sonraki dönemlerde ABD, Rusya, İskandinav ülkeleri, İtalya ve Kore bu ülkeleri izlemiştir. 1931’de kurulan ve halen 140 ülkenin üye olduğu Uluslararası Okçuluk Federasyonu (FITA – Fédération Internationale de Tir a l’Arc) okçuluk dalında en büyük otoritedir. (Vikipedi)

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?


Son Yorumlar