Yer: BlogŞifalı Bitkiler>Yazı Detayı
Maydanoz İle Kilo Vermek Çok Kolay
5 sene oldu Şifalı Bitkiler 1 Yorum ⁄ 3.257 views+
Tumblr Yayınla

Maydanoz İle Kilo Vermek Çok Kolay

Maydanoz’un insan sağlığına yararlı etkisi olduğu kadar, suyu da sağlıklı kilo vermenize faydası olacaktır.

Maydanoz, yeşil yapraklı ve damarlı bir bitkidir. Maydanozgiller familyasından olan bu bitkinin tohumları ufak ve esmerdir. Kökünde uçucu yağ, apiin ve musilaj vardır. Bu bitkinin kök ve yaprakları kullanılır. Birçok sayıda faydaları olan maydanozun en önemli yararı zayıflatıcı etkisinin olmasıdır. Maydanoz ödemleri atmak için kullanılan muhteşem bir bitkidir. Bu şekilde vücuttaki zehirli maddeleri atarak, terletir ve idrar söktürür. Ayrıca sindirimi kolaylaştırarak zayıflamaya yardımcı olur.

maydonoz

maydonoz

Zayıflamada maydanoz suyu kullanılmaktadır. Fakat maydanoz suyu tek başına yeterli olmamaktadır. Sadece vücuttan su atar. Zayıflatıcı etkisinden yararlanmak için limon suyu ile birlikte kullanmak gerekir. Yaz mevsimine girdiğimiz bugünlerde sizlere hem yağ yakıcı hem de kilo verdirici güzel bir kür sunuyoruz.

16 tane maydanozun sapını, 2 yemek kaşığı limon suyunu yarım bardak suya katarak mutfak robotunda 1 dakika çekin. 15 gün arayla her sabah yarım bardak bu sudan için. 7 gün ara verin ve tekrar 15 gün boyunca aynı şekilde devam edin. Burada dikkat edilecek husus 15 günden uzun süre yapılmaması. Bu şekilde yaklaşık ayda 4 kilo verebilirsiniz.

Toplam 1 tane yorum var, bunların; 1 tanesini ziyaretçiler, 0 tanesini admin yazmış.

 1. Misafir : 24 Aralık 2013 21:07

  Birçok meyve ve sebzenin olduğu gibi maydanozunda birçok faydası bulunmaktadır. Maydanoz direk olarak veya salatalarda çok daha fazla tercih edilmek ile beraber; maydanoz suyu da nadir olarak kullanılmaktadır. Kilo vermek isteyenler için maydanoz suyunun da katkısı vardır.

  Maydanoz bilindiği gibi yeşil yapraklara sahip olan, damarlı bir sebzedir. Kökünde musilaj ve apiin adında uçucu yağlar vardır. Kök ve yaprakları tüketilir. Maydanozun sağlık açısından oldukça fazla yararı vardır. Zayıflatıcı etkisi de kanıtlanmış olan bir sebzedir. Özellikle ilaç vb. zayıflama ürünlerini kullanmak istemeyenler için doğal yoldan zayıflamaya yardımcı olur.

  Maydanoz vücuttaki ödemi atmaya yardımcıdır. Terletici ve idrar söktürücü özelliği vardır. Bu ödem atma, terletici ve idrar söktürücü özellik ile vücuttaki toksinlerin atılmasını da sağlamaktadır. Bunların yanı sıra sindirim sistemi üzerindeki etkilerinden dolayı zayıflamaya katkı sağlar. Sindirim sisteminde; sindirimi kolaylaştırıcı ve hızlandırıcı etkileri vardır.

  Zayıflamak isteyenler için özellikle maydanoz suyu idealdir. Fakat tam anlamı ile verim almak için maydanoz suyunu limon suyu ile beraber kullanmak gerekmektedir. Maydanozun ödem attırıcı ve limonun yağ yakıcı özelliklerinden tam olarak faydalanmış olursunuz.

  Şimdi maydanoz ile kilo vermek isteyenlere özel programı ve tarifi hemen verelim…

  30 adet maydanoz sapı, 4 yemek kaşığı limon suyu ve 100 ml suyu mutfak robotunda 1 dakika boyunca çekin. Bu hazırlamış olduğunuz suyu 15 gün boyunda her sabah için. 1 hafta ara verin ve tekrar 15 gün boyunca her sabah için…

  Maydanoz veya maydanoz suyu diyetini bu şekilde yapabilirsiniz. 15 günden fazla aynı şekilde devam etmeyin 1 hafta ara verin ve sonrasında devam edin.

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?


Son Yorumlar