Yer: BlogGöz Sağlığı, Güzellik Ve Bakım>Yazı Detayı
Rimel ve kirpik bakımı Nasıl Yapılır, Rimel ve kirpik bakımı Nedir
8 sene oldu Göz Sağlığı, Güzellik Ve Bakım 2 Yorum ⁄ 3.275 views+
Tumblr Yayınla

Rimel ve kirpik bakımı Nasıl Yapılır, Rimel ve kirpik bakımı Nedir ?
Rimel ve kirpik bakımı hakkında biraz konuşalım. Rimel makyajımızın tamamlayıcısı niteliği taşımakta. Bayanlarımız da buna çok önem vermekte çünkü uzun, kıvrımlı ve gür kirpiklere sahip olmak her bayanın hayali. Eskiden daha gür kirpiklere sahip olabilmek için değişik yağlar kullanılırmış. Artık daha pratik yömtemlerle istediğimiz gür ve uzun kirpiklere sahip olmamız mümkün.
d3zn5
Sağlıklı kirpiklere sahip olabilmeniz için gecde yatmadan önce makyajınızı temizlemeniz gerekiyor. Kaş tarayıcıyle kirpiklerinizi hafifçe tarayın ve daha düzgü görünmesini sağlayın.

Rimel öncesi kirpiklerinize destekte bulunun ve kirpik kıvırıcı kullanmayı ihmal etmeyin. Bunu uygularken diplerden yapmanız daha iyi sonuç verecektir ancak kesinlikle kirpiklerinizde rimel varken bunu denemeyin. Çünkü rimel olduğu zaman kirpiklerinizi kıvırmaya çalışmanız onların kırılarak kopmasına sebep olacaktır.

Maskaranızı rimel sürmeden öncde silin. Sonrasında kirpik kıvırıcı ve tek kat rimeli uygulayın. Bu yetersiz gelirse rimeliniz kurumadan 2. katı da uygulayın. Yapışma olması durumunda ise, kurumasını bekleyin ve sonra kaş tarağıyla kirpiklerinizi birbirinden ayırın.

Kullandığınız maskaranın kaliteli olmasına özen gösterin. Dolgun gösteren bir çok maskara çeşitinin olmasının yanı sıra, kirpik eklemeli ürünler de son zamanların en çok tercih edilen maskara çeşitleri haline geldi.

Gözleriniz yorulduysa ve iyi bir dinlenmeye ihtiyacı varsa vereceğim ufak ipuçları sayesinde bu olumsuz durumun oluşturduğu etkilerden kurtulmanız mümkün.

Ten renginizden daha açık tonda bir fondöteni göz altı torbalarınız için kullanabilirsiniz. Parmak uçlarınızı kullanarak bunu uygulamanız daha etkili sonuç doğuracaktır.

Kan akışının yetersiz olduğu noktalarda gözler altında siyahlıklar oluşabilmektedir. Bundan kurtulmanın yolu ise basit. Uygun bir jel yarıdmıyla gözlerinizin altına uygulayacağınız masaj son derece etkili olacaktır.
kirpik uzatma, kirpik uzatmak için, max factor rimel, maybelline rimel

Toplam 2 tane yorum var, bunların; 2 tanesini ziyaretçiler, 0 tanesini admin yazmış.

  1. Sinem Oğuz : 02 Mayıs 2011 15:09

    Kemoterapi tedavisi gördüm,saçımda ve kirpiklerimde dökülme var. Eczanede kirpik canlandırıcı serumlar satılıyor. M2Beaute kirpik uzatma ve kirpik gürleştirme ürünlerine ihtiyacım var. Saglık bakanlığınca kemoterapi sonrası faydaları onaylanmis. Bu ürünü kullanan var mı aranızda? Ben de kullanmayı düşünüyorum beni aydinlatirsaniz sevinirim.

  2. kirpik bakimi : 13 Haziran 2011 13:09

    kirpiklerim eskiden çok gürdü şu an çok fazla seyrekleşti kaliteli rimel kullanıyordum ama yine de dökülme sorunu yaşıyorum,badem yağı hint yağı dışında bir ilacı felan var mı bu isin? biliyo musunuz?

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?


Son Yorumlar