Yer: BlogHaber>Yazı Detayı
Sigara bırakma hattı telefon numarası, Alo 171 sigara bırakma hattı
8 sene oldu Haber 1 Yorum ⁄ 4.478 views+
Tumblr Yayınla

Sigara bırakma hattı telefon numarası, Alo 171 sigara bırakma hattı.
2010 yılı Ekim ayında Sağlık Bakanlığı tarafından faaliyete geçirilen Alo 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı’nı bugüne kadar sigarayı bırakmak isteyen 975 bin kişinin aradığını belirten yetkililer, arayanların en çok “Sigarayı nasıl bırakabilirim?” sorusuna cevap aradığını söylüyor.

Sağlık Bakanlığı’nın geçen ekim ayında faaliyete geçirdiği Alo 171 Sigara Bırakma Danışma Hattını bu zamana kadar 975 bin kişi aradı. İlk dönemde 15 operatörle kurulan danışma hattında çalışan operatör sayısı 120’ye çıkarıldı.

90 hat kapasitesinde hizmet veren Sigarayı Bırakma Hattına günlük gelen arama sayısı ise 7 bin olarak belirlendi. Yardımcı sağlık personelinin görev yaptığı Danışma Hattı’nda çalışanlar bir haftalık bir eğitimden geçiriliyor.

Nasıl bırakabilirim?

Bakanlıktan alınan bilgiye göre Alo 171 sigara bırakma danışma hattını arayanların en çok sorduğu sorular şöyle:

– Sigarayı kendi çabalarımla nasıl bırakabilirim.

– Sigarayı bıraktığımda yaşayacağım yoksunluk belirtileriyle nasıl başa çıkabilirim.

– Profesyonel yardım için ne yapmam gerekiyor.

Danışma hattında çağrıların ortalama bekleme süresi 0.5 dakika olurken çağrı başına konuşma süresi 2.6 dakika olarak belirlendi.

Arayanları bilgilendiren danışma hattı operatörleri, onları Sigara Bırakma Polikliniklerine yönlendiriyor. Bu merkezlerde sigarayı bırakmak isteyenler ücretsiz olarak tedavi oluyor.

Sigara Bırakma Polikliniklerinin adres ve telefon numaraları Alo 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı aranarak veya www.havanikoru.org.tr internet adresinden öğrenilebiliyor.
Alo 171, Alo 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı, Sağlık Bakanlığı, sigara bırakma hattı, sigarayı bırakmak için, sigarayı bırakmak istiyorum, sigarayı nasıl bırakabilirim, sigarayı nasıl bırakırım

Toplam 1 tane yorum var, bunların; 1 tanesini ziyaretçiler, 0 tanesini admin yazmış.

  1. nida : 07 Ekim 2011 10:59

    arıyoruz devamlı meşgul bumudur sizin yaptığınız insanları kandırıyorsunuz 1 günde 10 kez aradım dvlıda meşgul olmazki adam gibi açık olunda arayalım

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?


Son Yorumlar