Yer: BlogHaber>Yazı Detayı
Stockholm’de dünyanın en büyük onkoloji kongresi
11 sene oldu Haber Yorum Ekle ⁄ 2.110 views+
Tumblr Yayınla

Stockholm’ün fuar merkezinde başlayan Avrupa Tıbbi Onkoloji Derneği (ESMO) Kongresi’ne Türkiye’den de 150 kişi olmak üzere toplam 9 bin 500 doktor katılıyor.

Kongreye katılan Türk doktorlardan Isparta Hastanesi Onkoloji Hekimi Murat Koçer, “Periyodik olarak dünyada düzenlenen en büyük kongrelerden biri, bu her şeyiyle ilgili bir kanser kongresi.

Kanserle ilgili son çalışmalar hakkında bütün dünyada bulunan onkologlara buradan bilgi veriliyor. Kanserle ilgili birçok alanda bilmediğimiz bakir nokta var.

Bu noktaları açığa kavuşturmak için bütün hekimler var gücüyle uğraş veriyor. Halen standart duruma girmemiş olan ilaçlar hususunda bilgiler alıyoruz; şu ilaçtan şu bekleniyor, şu ilaç şu sonuç alınmış gibi.

Bu kongrede yapılan bütün çalışmalar A’dan Z’ye kanserle ilgili” diye konuştu. Kongrede dünyaca ünlü profesörlerin konuşmalarını da dinlediklerini belirten Koçer, “Bildiriler poster olarak stantlarda sergileniyor.

Bunun dışında en çok görülen akciğer, mide ve kalın bağırsak kanserleriyle ilgili çalışmalar yapılıyor. Ünlü hocalarımızla her fırsatta her tür kanser için görüşme yapma fırsatımız oluyor.

Kanserle ilgili en çok çalışma yapılan ülkeler genelde ABD, Fransa, İngiltere ve de İsveç ağırlıkta” açıklamasını yaptı.

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?


Son Yorumlar