Utangaçlıktan nasıl kurtulunur, utangaçlıktan nasıl kurtulma
8 sene oldu Kişisel Gelişim, Psikiyatri, Psikoloji, Ruh Sağlığı Yorum Ekle ⁄ 2.523 views+
Tumblr Yayınla

Utangaçlıktan nasıl kurtulunur, utangaçlıktan nasıl kurtulma, utangaçlıktan nasıl kurtulabilirim, utangaçlıktan nasıl kurtulma yolları.
Utangaçlığından artık bir an önce sıyrılmanın zamanı gelmedi mi? Toplum arasında konuşmanın veya hoşlandığın insan ile diyaloga girmenin artık o kadar zor olmadığını öğrenmen mi gerekiyor.

Utangaçlıktan Sıyrılmanın Püf Noktaları
Utangaçlığından artık bir an önce sıyrılmanın zamanı gelmedi mi? Toplum arasında konuşmanın veya hoşlandığın insan ile diyaloga girmenin artık o kadar zor olmadığını öğrenmen mi gerekiyor.

Utangaçlıktan Sıyrılmanın Püf Noktaları

Günümüzde insanların birbirleriyle diyalog içerisinde olmasından daha normal hiçbir şey yok, utangaç bir kişiliğe sahip olabilirsiniz. Fakat bunları başkalarının bilmesine hiç mi hiç gerek yoktur. Öncelikle yeryüzünde normal bir insan asla başka bir insan kendisiyle konuştu diye onu terslemez. Bu durumun bilincinde olarak konuşmak istediğiniz insanların yanına yaklaşırken utangaç tavırların ötesine geçmeniz gerekmektedir.

Kendinize güvenin ve net olun.

Ne hakkında konuşulduğu çok önemli değildir. Önemli olan ilgilendiğiniz insanın sizi fark etmesi ve sizinle diyalog içerisinde bulunmasıdır. İsterseniz ona “hava ne kadar güzel” diyebilirsiniz. İsterseniz onun sizi fark etmesini sağlayacak veya ortamın şartlarına uygun olarak başka bir cümle de kullanabilirsiniz.

Önemli olan o insanın her şeyden önce sizinle diyalog içerisinde bulunmasıdır. Şunu unutmamalısınız ki insanlar gün içerisinde konuştuğu başka insanları, bakıştıklarından daha iyi tanırlar. Sizde bazı sınırlarınızın üzerine çıkarak yeni bir şeyler deneyebilirsiniz.

Utangaç olduğunuzdan dolayı topluluk içerisinde rahat hareketler sergileyemiyorsanız. Asla yağmur altında yürüyenlerden olamazsınız. Siz saçakların kenarından geçip gider hayattan hiçbir zevk almadan bazı şeylerin sonuna gelirsiniz. İstediğiniz bu ise söyleyecek sözümüz yok, fakat istediğiniz bu değilse bize kulak verseniz iyi olur.

Öncelikle isteklerinizin farkında olun, konuşmaktan çekinmeyin, insanlar ne der gibi saçma duygular içerisinde olmayın, sizin için önemli olan şeyler hakkında başka insanların ne düşündüğünün bir önemi yoktur. Dışarıya çıktığınız andan itibaren hayata “merhaba” deyin. Akan zaman bir daha asla geri gelmeyecektir.

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?


Son Yorumlar