Yer: BlogHaber>Yazı Detayı
Yine sağlık skandalı 13 bebek daha öldü
11 sene oldu Haber Yorum Ekle ⁄ 1.886 views+
Tumblr Yayınla

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 24 saatte 13 bebek öldü Bebeklerin ölüm nedeni alınan numunelerin incelenmesiyle belirlenecek..
Hastanenin Yenidoğan Ünitesi’nde önceki akşam 5 bebek öldü. Dün sabah rakam 13’e çıktı. Ölümlere hastane enfeksiyonunun neden olduğu sanılıyor. Kesin neden bebeklerden alınan numunelerin incelenmesi sonrasında yarın belirlenecek. İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ve hastane yönetimi ayrı ayrı soruşturma başlattı.

SAVCILIK ARAŞTIRIYOR
Başhekim Prof. Dr. Gazi Yiğitbaşı, servisin toplam 45 bebek kapasiteli olduğunu belirterek, “Ölümlerin ardında enfeksiyon şüphesi var. Normal koşullarda 3 günlük bir periyotta 5- 6 bebeği kaybedebiliyoruz. Aylıkta bu sayı 15- 16’yı, en fazla 20’yi geçmez” dedi. Yiğitbaşı, ölen bebeklerin bazılarının cenazesinin ailelere verildiğini söyledi. Olayla ilgili incelemeyi sürdüren Cumhuriyet Savcısı Ertuğrul Hastaoğlu ise “Olayda ihmal olup olmadığını araştırıyoruz” dedi. öte yandan Sağlık Bakanlığı tarafından bir müfettiş ve bilimsel inceleme heyeti oluşturulduğu, ekibin çalışmalarına bugün başlayacağı vurgulandı. sabah.com.tr

Düşüncelerinizi yazın.

Avatar Ekle?


Son Yorumlar